Współpraca z Instytutem Pamięci Narodowej

11.03.2019

We współpracy z IPN w Poznaniu z Punktem Zamiejscowym w Zielonej Górze udało nam się zorganizować spotkania z okazji 100-lecia Niepodległości. Z panem Krzysztofem Mazurem, przedstawicielem Instytutu i Danielem Kotelukiem badaczem dziejów Czerwieńska odwiedziliśmy grupy przedszkolne i uczniów PSP w Czerwieńsku.


czytaj dalej...

Europejskie Dni Dziedzictwa z biblioteką i gimnazjum w...

05.10.2018

14 września 2018 r. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwieńsku wspólnie z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czerwieńsku już po raz trzeci brała udział w Europejskich Dniach Dziedzictwa, które w tym roku odbywały się pod hasłem – „Niepodległa dla wszystkich”.


czytaj dalej...

Europejskie Dni Dziedzictwa 2018

10.09.2018

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwieńsku i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czerwieńsku mają zaszczyt zaprosić na „Europejskie Dni Dziedzictwa”, w ramach których przewidziano cykl wykładów pt.: „Niepodległa dla wszystkich - Postawy patriotyczne mieszkańców Czerwieńska w przeszłości i 100-lecie niepodległości”.


czytaj dalej...

Prezentacja książki Daniela Koteluka

29.03.2018

23 marca 2018 r. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwieńsku, w ramach współpracy z Gimnazjum im. Jana Pawła II zorganizowała prezentację książki, przygotowywanej przez Daniel Koteluka w zakresie „Centralnego Projektu Badawczego IPN Władze komunistyczne wobec Kościołów i związków wyznaniowych w Polsce 1944–1989”, pt. Proboszczowie parafii Czerwieńsk w latach 1945–1989 w świetle dokumentów proweniencji państwowej.


czytaj dalej...

Dzień Kota

06.03.2018

"...Zawsze pełnej miski, ciepłego kaloryfera i pięknych piłek do turlania!..."

To życzenia złożone z okazji Dnia Kota przez Maćka i Marcela, bohaterów serii książek o kocie Cukierku.


czytaj dalej...

Obchody Dnia Niepodległości w bibliotece

19.12.2017

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Roweckiego "Grota" w Czerwieńsku zorganizowało nietypowe obchody tegorocznej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W związku z tym, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwieńsku została poproszona o objęcie swoim patronatem wydarzenia, jakim była gra miejska pod hasłem „Wolność i Niepodległość”.


czytaj dalej...

Pluszowe Misie w bibliotece

19.12.2017

Julia Cichoń

,,Miś pluszowy”

Miś pluszowy – mój przyjaciel

Zawsze blisko przy mnie jest.

Czy się śmieję Czy też płaczę

On przytulać lubi się!

 


czytaj dalej...

Prawa dziecka w bibliotece

04.10.2017

Niech się wreszcie każdy dowie i rozpowie w świecie całym,

że dziecko to także człowiek, tyle, że jescze mały....


czytaj dalej...