Klasa Ic ze SP w Czerwieńsku wzięła udział w Projekcie Tutlandia. Bawimy się w bibliotece. Spotkanie poświęcone było tematom: „Kto się lubi, ten się czubi”, „Co w życiu jest najważniejsze” oraz ”Wesoła Tutka i smutna Tuti” w oparciu o scenariusze dołączone do książki pt.: „Tutlandia” Agnieszki Ginko. Z przygodami Tutków dzieci zapoznały się podczas czytania książki przez nauczycielkę w szkole. Na spotkaniu w bibliotece dzieci zostały zapytane o formy wspólnego spędzania czasu. Pomysłów nie brakowało. Od wspólnych spacerów, wycieczek rowerowych, chodzenie do kina, zabawy w chowanego, po skakanie na trampolinie i czytanie książek. W ramach warsztatów uczniowie zabawili się w poetów. Do wierszyka „Król Sobieski miał trzy pieski: czerwony, zielony, niebieski należało dopisać zakończenie, które będzie się rymowało. Następnie dzieci wspólnie odgadywały „miny”, za którymi kryją się konkretne uczucia, zastanawiały się, w jaki sposób można ukryć swoje uczucia (czy jest to możliwe). Na pytanie: Co w życiu jest najważniejsze padały różne odpowiedzi. Dzieci zapisywały je na tablicy i trudno było jednogłośnie stwierdzić, co zajmuje pierwsze miejsce. Czy jest to zdrowie, rodzina a może miłość?! Dzieciom przygody w Tutlandii bardzo się spodobały i obiecały, że po wakacjach wrócą na kolejne spotkania związane z drugą częścią książki.