Europejskie Dni Dziedzictwa po raz czwarty

26.09.2019

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwieńsku wspólnie, tym razem z miejscowym Zespołem Szkół, od 2016 r. uczestniczy w Europejskich Dniach Dziedzictwa. Hasłem przewodnim 27 edycji tej imprezy był „Polski Splot”.


czytaj dalej...

Wyprawki dotarły!!

09.09.2019

Jak informowaliśmy nasza biblioteka zakwalifikowała się do projektu Instytutu Książki Mała książka - wielki człowiek. Pakiety z projektu dotarły, dzielimy je i już niebawem zapraszamy do biblioteki w Czerwieńsku i jej filii w Leśniowie Wielkim, Nietkowie, Nietkowicach oraz Płotach.


czytaj dalej...

Tydzień Bibliotek 2019

27.05.2019

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

 


czytaj dalej...

We wrześniu w MGBP rusza projekt "Mała Książka - Wielki...

30.04.2019

Już we wrześniu startuje projekt „Mała książka – wielki człowiek” w ponad 5200 bibliotekach w Polsce Są takie wydarzenia i rytuały w życiu dziecka, które nie tylko pozostają na długo w pamięci, ale mają też istotny wpływ na jego dorosłe życie....


czytaj dalej...

Koty, kotki, kociaczki...

15.03.2019

Tradycją stał się Dzień Kota obchodzony w bibliotece. W tym roku odzwiedziły nas grupy przedszkolne Odkrywcy i Czarodzieje. Przedszkolaki odsłuchały przygody kota Cukierka, którego dzieci bardzo uwielbiają. 


czytaj dalej...

Bajki z dawnych lat

14.03.2019

Dzieci z przedszkola w Płotach uczestniczyły w zajęciach w bibliotece, na których poznały bohaterów bajek z dawnych lat. Była mowa o Koziołku Matołku, Bolku i Lolku, Misiu Uszatku, Pomysłowym Dobromirze czy Kreciku.


czytaj dalej...

Pingwiny w bibliotece

14.03.2019

Przedszkolaki z Zespołu Edukacyjnego w Płotach przybyły do biblioteki, by uczcić Światowy Dzień Wiedzy o Pingwinach. 

 


czytaj dalej...

Uczymy się rozwiązywać problemy z Detektywem Pozytywką

11.03.2019

Klasy II a i II b PSP w Czerwieńsku oraz klasa II ZE w Płotach uczestniczyły w projekcie "Uczymy się rozwiązywać problemy z detektywem Pozytywką". Książka Grzegorza Kasdepke "Detektyw Pozytywka" została przeczytana w klasach przez nauczycielki, a następnie wraz z...


czytaj dalej...