Wszystkiego najmiauczniejszego!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kota pracownicy MGBP udali się do Przedszkola w Czerwieńsku, aby wspólnie z dziećmi z grupy Muchomorków uczcić ten wyjątkowy dzień. Przedszkolakom został przeczytany rozdział z książki "Jak się masz, Cukierku?" W. Cichonia. Następnie rozmawialiśmy o kotach, o ich przyzwyczajeniach, smakołykach, zabawach. Dzieci doskonale wiedzą, że kot to dzikie zwierzę, którego kuzynami są lew, gepard, puma. Z krzyżówką przygotowaną na ten dzień przedszkolaki poradziły sobie rewelacyjnie. Miałyśmy okazję podziwiać kocią wystawę oraz kolorowe obrazki przedstawiające oczywiście Koty.

Przedszkolaki z grupy "Sowy" odwiedziły bibliotekę przyprowadzając ze sobą Kota Bruna. Przeczytana została im bajeczka o "Niesfornej kotce". Dzieci podczas rozmowy wykazały się ogromną wiedzą na temat domowych kociaków jak i tych dziko żyjących. Kolorowe koty wykonane przez dzieci zdobią wystawę w bibliotece, a kot Bruno zamieszkał na bibliotecznej ścianie i wita naszych czytelników.