Pingwiny w bibliotece

Przedszkolaki z Zespołu Edukacyjnego w Płotach przybyły do biblioteki, by uczcić Światowy Dzień Wiedzy o Pingwinach. Na wstępie dzieci zatańczyły taniec pingwini, nauczyły się piosenki pt.: "Pingwinek". Następnie obejrzały prezentację, z której dowiedziały się dlaczego pingwiny mimo iż nie latają są ptakami, czym się odżywiają, gdzie mieszkają (czy na pewno na Madagaskarze?). Na zakończenie zostały wykonane pingwinki z paierowych talerzyków.

Światowy Dzień Wiedzy o pingwinach zbiegł się w tym roku z omawianiem przez klasy II PSP w Czerwieńsku książki "Zaczarowana zagroda" Aliny i Czesława Centkiewiczów. Uczniowie wspólnie z pracownikiem biblioteki wykonali pingwinki, które zdobią szkolne korytarze.