"Papierowa propaganda" na Przystanku Historia

25 stycznia 2017 roku w ramach cyklicznej dział‚alnoś›ci Centrum Edukacyjnego Instytutu Pamięci Narodowej w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze odbyła się™ prezentacja, a nastę™pnie dyskusja nad książką… autorstwa dr hab. Daniela Koteluka pt. „Papierowa propaganda” w bibliotece w osadzie wiejskiej Czerwień„sk w powiecie zielonogórskim od 1949 do 1956 roku. Jej moderatorem był Dyrektor Oddziału Instytutu Pamię™ci Narodowej w Poznaniu dr Rafał‚ Reczek. W charakterze prelegenta wystąpił‚ z kolei pracownik Instytutu Historii Uniwersytetu Zielonogórskiego dr hab. Radosław Domke. Podczas tego spotkania autor wymienionej ksiąźki starał‚ się™ przybliźyć swoim sł‚uchaczom proces jej powstawania, jak równieź trudnoś›ci zwią…zane z podjętym problemem badawczym wynikające z zaprzepaszczonej dokumentacji źródł‚owej odnoszącej się™ do biblioteki w Czerwień„sku i już nieistnieją…cym upolitycznionym księ™gozbiorem ksiąźnicy, który został zniszczony w 1963 i 1967 roku. Publikacja ta dostępna jest do wypożyczenia w miejscowej Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej. Serdecznie zapraszamy!