Wznowienie działalności

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020, które wprowadza zniesienie zakazu działalności bibliotek, informujemy iż od dnia 7 maja 2020 r. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwieńsku z filiami w Nietkowicach, Nietkowie oraz Płotach wznawia swoją działalność.

Prosimy o zapoznanie się z nowymi zasadami działania bibliotek i filii:

Zgodnie z rekomendacją dyrektora Biblioteki Narodowej informujemy Czytelników, że:

• Obsługa czytelnika będzie ograniczona do minimum, tj. do wydania wcześniej zamówionych książek (telefon, e-mail itd.) oraz do ich zwrotu.

• Zasadne jest wcześniejsze umówienie telefoniczne lub mailowe wizyty na konkretną godzinę, aby uniknąć kolejek.

• W świetle zaleceń Biblioteki Narodowej czytelnicy nie mają wolnego dostępu do księgozbioru. Książki podaje wyłącznie bibliotekarz.

• Z obiegu wyłączona jest czytelnia (księgozbiór podręczny) oraz wszelka prasa.

• Każda przyjęta książka zostanie odłożona na okres 3 dni, tym samym nie będzie dostępna do wypożyczenia.

• Egzemplarzy zwracanych do biblioteki przez użytkowników nie wolno samodzielnie dezynfekować.

• Przypomina się użytkownikom o przestrzeganiu wszystkich ogólnych zasad i zachowanie rygoru bezpieczeństwa tj. przebywanie w pomieszczaniach bibliotecznych w maseczkach, rękawicach i z zachowaniem odpowiedniej odległości oraz o obowiązku przebywania dziecka do lat 13 pod opieką osoby dorosłej.

Harmonogram funkcjonowania bibliotek na czas trwania epidemii:

• Czerwieńsk poniedziałek, środa, piątek 10.00 – 16.00

​                           wtorek, czwartek 10.00 – 18.00 tel. 683219046,