Tydzień Bibliotek 2019

W Tygodniu Bibliotek czerwieńską książnicę odwiedziły dzieci z miejscowego przedszkola oraz klasa V z ZE w Płotach. Na zajęciach przedszkolakom została przedstawiona historia i budowa książki. Zastanawialiśmy się wspólnie, ile osób jest odpowiedzilanych za to, że książka, którą mamy w domach czy bibliotekach wygląda tak a nie inaczej. Tak więc dzieci poznały zawód drukarza, ilustratora, grafika komputerowego, wydawcy i oczywiście pisarza. Wspaniale radziły sobie z zagadkami dotyczącymi dziecięcych bajek. W przedszkolu dzieci wykonywały własne książeczki, które można obejrzeć w bibliotece.

Każda z grup została poproszona o wykonanie okładki swojej wspólnej książki. Okładki przedstawiają piękne, kolorowe łąki, lasy, ogrody. Prace również można podziwiać w bibliotece. Bardzo dziękujemy Paniom oraz dzieciom za pamięć o nas w tym szczególnym tygodniu.