Promocja książki dr hab. Daniela Koteluka

Dnia 28 listopada 2016 r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czerwieńsku odbyła się promocja książki dr hab. Daniela Koteluka pt.: Papierowa propaganda w bibliotece w osadzie wiejskiej Czerwieńsk w powiecie zielonogórskim od 1949 do 1956 roku. Wśród zaproszonych gości byli ofiarodawcy, dzięki którym publikacja ukazała się drukiem, burmistrz Czerwieńska p. Piotr Iwanus, radni Gminy i Miasta Czerwieńsk, prof. dr hab. Władysław Hładkiewicz (jeden z recenzentów książki) i mieszkańcy Czerwieńska. Autor udzielił odpowiedzi na pytania dotyczące powstania książki, czytelników, którzy z książnicy korzystali i tego jak ówczesna biblioteka funkcjonowała. Na wystawie towarzyszącej spotkaniu znajdowały się książki, które w omawianych latach znajdowały się w bibliotece - poszukiwane i nabywane przez autora w ciągu ostatnich lat (obecnie MGBP w Czerwieńsku nie posiada żadnego egzemplarza). Można było zaznajomić się z innymi publikacjami p. Daniela Koteluka. Osoby zainteresowane mogły nabyć książkę wraz z autografem, a wszyscy ofiarodawcy otrzymali ją bezpłatnie.