Kontynuacja akcji Mała Książka Wielki Człowiek

Biblioteka w Czerwieńsku wraz z filiami bibliotecznymi kontynuuje akcję Mała Książka Wielki Człowiek. Przypomnamy, że w tym roku w projekcie  udział mogą wziąć dzieci z roczników 2014-2017. Każdy przedszkolak otrzyma wyprawkę, w skład której wchodzą:

• książka "Pierwsze czytanki dla..." - starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne,

• Karta Małego Czytelnika - pięknie zaprojektowana karta biblioteczna do zbierania naklejek za wypożyczone książki.

Za uzbieranie 10 naklejek dziecko otrzma Dyplom Małego Czytelnika.

Dla rodziców organizatorzy przygotowali broszurę "Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki – praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z nim biblioteki. Dzięki broszurze rodzice dowiedzą się, dlaczego literatura pełni tak ważną rolę w zrównoważonym, zdrowym rozwoju dziecka, znajdą też wiele czytelniczych porad i inspiracji.

Zapraszamy do bibliotek na terenie naszej gminy dzieci wraz z rodzicami. Udział w akcji jest bezpłatny.