Obchody Dnia Niepodległości w bibliotece

19.12.2017

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Roweckiego "Grota" w Czerwieńsku zorganizowało nietypowe obchody tegorocznej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W związku z tym, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwieńsku została poproszona o objęcie swoim patronatem wydarzenia, jakim była gra miejska pod hasłem „Wolność i Niepodległość”.


czytaj dalej...

Pluszowe Misie w bibliotece

19.12.2017

Julia Cichoń

,,Miś pluszowy”

Miś pluszowy – mój przyjaciel

Zawsze blisko przy mnie jest.

Czy się śmieję Czy też płaczę

On przytulać lubi się!

 


czytaj dalej...

Prawa dziecka w bibliotece

04.10.2017

Niech się wreszcie każdy dowie i rozpowie w świecie całym,

że dziecko to także człowiek, tyle, że jescze mały....


czytaj dalej...

Dzień Głośnego Czytania

04.10.2017

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób - Czytajmy dzieciom!!


czytaj dalej...

Poniedziałki z legendą

04.10.2017

Wrześniowe poniedzialki w bibliotece to czas, w którym dzieci z Przedszkola w Czerwieńsku poznawały legendy polskie. Dzieci chętnie słuchają dawnych opowieści oraz rozmawiają na ich temat.


czytaj dalej...

Europejskie Dni Dziedzictwa 2017 Krajobraz dziedzictwa -...

26.09.2017

15 września 2017 r. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwieńsku we współpracy z miejscowym Gimnazjum im. Jana Pawła II, podobnie jak w poprzednim roku, uczestniczyła w Europejskich Dniach Dziedzictwa.


czytaj dalej...

Autorka "Tutlandii" w Czerwieńsku

07.06.2017

Przedszkolaki z grupy "Muchomory", które w tym roku wzięły udział w II edycji wojewódzkiego projektu "Tutlandia" zajęły II miejsce!!! Nagrodą było spotkanie z autorką przygód rodziny Tutków, panią Agnieszką Ginko, które odbyło...


czytaj dalej...

Pasowanie na czytelnika

07.06.2017

„Nie będę pisał i rysował po Twoich kartkach, bo potem będziesz nic nie warta. Nie będę zaginał rogów, używał zakładki, będę Cię na półce stawiał , dbał o okładki..."   Są to słowa kodeksu czytelnika, z którymi przedszkolaki z...


czytaj dalej...