Bajki z dawnych lat

14.03.2019

Dzieci z przedszkola w Płotach uczestniczyły w zajęciach w bibliotece, na których poznały bohaterów bajek z dawnych lat. Była mowa o Koziołku Matołku, Bolku i Lolku, Misiu Uszatku, Pomysłowym Dobromirze czy Kreciku.


czytaj dalej...

Pingwiny w bibliotece

14.03.2019

Przedszkolaki z Zespołu Edukacyjnego w Płotach przybyły do biblioteki, by uczcić Światowy Dzień Wiedzy o Pingwinach. 

 


czytaj dalej...

Uczymy się rozwiązywać problemy z Detektywem Pozytywką

11.03.2019

Klasy II a i II b PSP w Czerwieńsku oraz klasa II ZE w Płotach uczestniczyły w projekcie "Uczymy się rozwiązywać problemy z detektywem Pozytywką". Książka Grzegorza Kasdepke "Detektyw Pozytywka" została przeczytana w klasach przez nauczycielki, a następnie wraz z...


czytaj dalej...

Współpraca z Instytutem Pamięci Narodowej

11.03.2019

We współpracy z IPN w Poznaniu z Punktem Zamiejscowym w Zielonej Górze udało nam się zorganizować spotkania z okazji 100-lecia Niepodległości. Z panem Krzysztofem Mazurem, przedstawicielem Instytutu i Danielem Kotelukiem badaczem dziejów Czerwieńska odwiedziliśmy grupy przedszkolne i uczniów PSP w Czerwieńsku.


czytaj dalej...

Europejskie Dni Dziedzictwa z biblioteką i gimnazjum w...

05.10.2018

14 września 2018 r. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwieńsku wspólnie z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czerwieńsku już po raz trzeci brała udział w Europejskich Dniach Dziedzictwa, które w tym roku odbywały się pod hasłem – „Niepodległa dla wszystkich”.


czytaj dalej...

Europejskie Dni Dziedzictwa 2018

10.09.2018

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwieńsku i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czerwieńsku mają zaszczyt zaprosić na „Europejskie Dni Dziedzictwa”, w ramach których przewidziano cykl wykładów pt.: „Niepodległa dla wszystkich - Postawy patriotyczne mieszkańców Czerwieńska w przeszłości i 100-lecie niepodległości”.


czytaj dalej...

Prezentacja książki Daniela Koteluka

29.03.2018

23 marca 2018 r. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwieńsku, w ramach współpracy z Gimnazjum im. Jana Pawła II zorganizowała prezentację książki, przygotowywanej przez Daniel Koteluka w zakresie „Centralnego Projektu Badawczego IPN Władze komunistyczne wobec Kościołów i związków wyznaniowych w Polsce 1944–1989”, pt. Proboszczowie parafii Czerwieńsk w latach 1945–1989 w świetle dokumentów proweniencji państwowej.


czytaj dalej...

Dzień Kota

06.03.2018

"...Zawsze pełnej miski, ciepłego kaloryfera i pięknych piłek do turlania!..."

To życzenia złożone z okazji Dnia Kota przez Maćka i Marcela, bohaterów serii książek o kocie Cukierku.


czytaj dalej...